Спортска Сала Борис Трајковски

 

Почитувани,

Ве информираме дека поради престојните Велигденски празници, Спортскиот Центар БОРИС ТРАЈКОВСКИ нема да работи од 18 до 21 Април 2014 година.

Спортскиот Центар на 19 Април ќе работи само за натпреварот од Лигата на шампиони, помеѓу екипите на РК Металург - ТХВ Кил кој започнува од 18.30 часот.

СЦ БОРИС ТРАЈКОВСКИ на верниците од Македонската Православна Црква – Охридска Архепископија, од Католичката црква и на Евангелско – методистичката црква ,им го честита претстојниот христијански празник, празникот над сите празници Воскресението Христово – Велигден.

559693 3425982621509 5470798 n

НАСКОРОО!

4 тениски терени - проект на Агенцијата за Млади и Спорт од проектот 100 тениски игралишта

19 Април 2014 18.30

Лига на шампиони 1/4 финале
РК Металург - Кил

26 Април 2014 17.00

Лига на шампиони 1/4 финале
РК Вардар - Фленсбург

10 Мај 2014

Концерт на АВАЛОН

17 Мај 2014

Концерт во организација на продукција ГОРИЛА

31 Мај 2014

Концерт на Здравко Чолиќ

Март 2014

Училиште за странски јазици и судски преводи ЛОГОС ЦЕНТАР

Март 2014

Тренинзи по ритмичко спортска гимнастика со проф. Сузана Јовановска Рајковчевска
I Група - понеделник, среда и петок од 19:00-20:00
II Група - вторник и четврток од 19:00-20:00 и сабота од 10:00-12:00
Цена: 1 000 денари месечно

Март 2014

Клуб за нуркање
Тренер: Јордан Топкоски
Термини: понеделник - недела од 10:00-16:00


rm_vlada_banner2

vardarscbt

posterplivawe

asd